Blog

Inwentarz drzew jest książką, którą dostaliśmy w prezencie. Na początku leżała na regale i cierpliwie czekała na dzień, kiedy mój Janek po nią sięgnie. I stało się to tej jesieni, kiedy zbieraliśmy liście i padało co chwilę pytanie " A co to za drzewo?", "Co to za liść?". Pytań było dużo, a moje oczy zrobiły się jeszcze większe, bo nie umiałam rozpoznać podstawowych drzew. Wstyd się przyznać, wstyd... ale to prawda. Po powrocie do domu odkurzyliśmy książkę, ja przypomniałam sobie wiedzę z podstawówki, a mój syn porównywał liście zebrane na spacerze, z tymi w inwentarzu.

Masaż Shantala jest niesamowitym przeżyciem dla dziecka, jak i dla rodzica. Szczególnie jeśli chodzi o początki, kiedy uczymy się siebie, odczucia dla obu stron są bardzo wyjątkowe. Niemowlę nawiązuje silną więź z rodzicem. Poprzez dotyk i głaskanie czuje się bezpieczne i kochane. Masowane dziecko ufa nam i doświadcza wielu nowych i ciekawych doznań, emocji, poznaje swoje ciało i jego granice. Masaż pozytywnie wpływa na spokojny sen, trawienie oraz poprawia przepływ krwi.

1.Pompik to seria książek o perypetiach małego żubra, które przeżywa podczas różnych pór roku. Cześć pod tytułem „Tropy na śniegu” pokazuje nadchodzącą zimę oraz przygody Pompika, któremu nie w głowie zabawy z rówieśnikami. Mały żubr jest ciekawy otaczającego go świata i chciałby go poznać wszystkimi zmysłami. Jego przygody uczą, a postępowanie skłania ku refleksjom nawet najmłodszych czytelników.

Od kiedy można nosić dziecko w nosidle? Jest to jedno z pytań, które słyszę bardzo często, szczególnie gdy rodzic (bądź maluch) nie zaakceptował chusty. Inna grupą rodziców pytających o nosidła, są Ci, którzy mają w domu szybkiego jak struś Pędziwiatr roczniaka lub dwulatka, któremu nie w głowie czekanie aż mama zamota chustę. Tak więc zacznę od tego, że nosidło przeznaczone jest dla dzieci, które siedzą samodzielnie, czyli same przechodzą do tej pozycji, bez niczyjej pomocy. Nie są sadzane ani niczym podpierane.

Rodzice są znakomitymi obserwatorami i najlepiej znają swoje dzieci. Podczas wizyty u specjalisty maluchy nie zawsze prezentują wszystko, co potrafią we względu na nowe miejsce, osoby i ten "inny" klimat i atmosferę, bądź niepokój rodzica. Dlatego jeśli coś Cię niepokoi drogi rodzicu obserwuj dziecko i mów o tym śmiało!

Wielkimi krokami zbliżają się Święta, dlatego dzisiejszy wpis może zainspiruje niejedną osobę do sprezentowania najmłodszym książek, o jakże wyniosłej tematyce, jaką jest tolerancja i akceptacja społeczna. Znajdą się tu propozycje dla młodszych i nieco starszych odbiorców. Zapraszam na przegląd.....

Dwa tygodnie w pokrytej śniegiem Krynicy zleciały bardzo szybko. Był to intensywny czas, który zaowocował nowymi umiejętnościami dotyczącymi rehabilitacji niemowląt. Kolejny dyplom do kolekcji, wiedza bezcenna!